Jakie meble będą najlepiej komponować się z białymi ścianami?

Data publikacji:

Biała farba na ścianach kojarzy się z harmonią, czystością i elegancją. Stanowi doskonałą bazę aranżacyjną, która pasuje do większości stylów. Biel jest nieoceniona nie tylko w stylu skandynawskim, ale także klasycznym, rustykalnym, boho oraz glamour. W białych wnętrzach ma się niemalże nieograniczone możliwości w doborze mebli oraz dodatków. Jak wybrać jednak takie, które będą się najlepiej komponowały z ponadczasową bielą ścian? Poniżej przedstawiamy Państwu kilka wskazówek dotyczących doboru mebli do wnętrz ze ścianami pomalowanymi na biało.

Meble dopasowane do wnętrza – jakie wybrać do białych ścian?

Przy wyborze mebli, które będą się doskonale komponowały z białymi ścianami, mają Państwo wiele możliwości. Biel to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, który świetnie zgrywa z pozostałą paletą barw. Można zatem zdecydować się zarówno na wyposażenie w stonowanych, jak i intensywnych barwach. Ponadto do białych ścian pasują także różnorodne materiały, w tym ponadczasowe drewno lub modne w ostatnim czasie połączenie drewna z metalem. Na tle białych ścian dobrze prezentują się zatem meble drewniane, najlepiej utrzymane w jasnej tonacji. Co ważne, taki naturalny kolor drewna wpisuje się w  charakter wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym lub skandynawskim.

Oprócz jasnych drewnianych mebli z bielą ścian świetnie zgrywają się też meble metalowe, które kojarzą się z estetyką wnętrz loftowych i industrialnych. Meble w stylu industrialnym często wyposażone w czarne, metalowe elementy, świetnie kontrastują z surowością jasnych ścian, stając się akcentem, który zwraca uwagę w całej aranżacji. Ponadto połączenie drewna i metalu wpisuje się w obowiązujące trendy aranżacyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie białych ścian z białymi meblami. Taki zestaw sprawi, że przestrzeń optycznie się powiększy, a nadto będzie sprawiała wrażenie jeszcze bardziej minimalistycznej. Poza tym z bielą ścian dobrze komponują się także celowo postarzane meble, które doskonale prezentują się we wnętrzach w stylu retro lub eklektycznym.