Filtruj produkty

Szerokość

Od: Do:

Wysokość

Od: Do:

Głębokość

Od: Do:

Cena (PLN)

Od: Do:

Materiał

Produkt

Łóżka

Sortuj według
Pokaż
4 000,00 PLN 2 999,99 PLN
3 299,99 PLN
Strona 1 z 1
Pokaż na stronie

Łóżko do Twojej sypialni!



Zakup łóżka to inwestycja na wiele lat, dlatego też warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Na rynku istnieje bowiem wiele modeli, które różnią się od siebie m.in. pod względem wykonania. Które z nich zatem wybrać? Łóżko tapicerowane, czy może łóżko metalowo-drewniane? Wyjaśniamy poniżej!

Łóżko tapicerowane loft – czy warto?

Łóżka tapicerowane cieszą się dużą popularnością i posiadają wiele zalet. Ich dużym atutem jest m.in. miękki zagłówek, co zwiększa komfort ich użytkowania. Ich nowoczesną odmianą są designerskie łóżka tapicerowane loft – zawierające metalowe wykończenia, pozwalające na wprowadzenie do sypialni industrialnego stylu. Doskonale komponują się z nimi stoliki metalowo-drewniane. Warto również zaznaczyć, że takie łóżka dostępne w wielu różnych kolorach oraz materiałach. Łóżko może zostać pokryte obiciem wykonanym ze skóry, skaju, weluru, alcantry oraz wieku innych tkanin. Może także posiadać drewniane elementy. W przeciwieństwie do klasycznego łóżka ze skrzynią, mają lżejszą bryłę, przez dobrze wyglądają nawet w mniejszych sypialniach.


Czy łóżko drewniane to dobry wybór?

Nie ulega wątpliwościom, że łóżka drewniane nie tylko wyglądają elegancko, ale i wyróżniają się bardzo dobrą trwałością. Na uwagę zasługuje przede wszystkim łóżko dębowe, które należy do wyższej półki cenowej. Najczęściej występują jako model łóżka ze skrzynią. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup mebli wykonanych z sosny, buku lub olchy. Te jednak w naszym sklepie wykonywane są na specjalne zamówienie. Niezależnie od rodzaju drewna, są one łatwe w czyszczeniu, nie zbierają kurzu oraz nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Podobnie jak łóżko metalowo-drewnine stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki temu, co jakiś czas za pomocą dodatków (pościeli, narzuty) można odświeżyć wygląd całej sypialni. Warto również wspomnieć o tym, że niektóre gatunki drewna (np. sosna) mają silne właściwości antystatyczne. Z tego też względu poleca się je alergikom.

Łóżko tapicerowane czy drewniane – co wybrać?


Decydując się na zakup nowego łóżka, warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jak wpłynie ono na wygląd pomieszczenia. Łóżka drewniane są znacznie bardziej delikatne, co sprawia, że stwarzają duże pole manewru. Z kolei łóżka tapicerowane są bardziej dominujące – oznacza to, że staną się główną dekoracją sypialni. Modele drewniane z pewnością można wykorzystać we wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim oraz kolonialnym. Warto jednak zadbać o to, by były one zachowane w swojej naturalnej kolorystyce. Łóżka tapicerowane lub te, których ramy pokryto farbą (np. białą) będą natomiast pasować do sypialni w stylu glamour i nowoczesnym. Osobom, które w sypialni cenią sobie luksus, poleca się wybrać łóżko kontynentalne. Podsumowując, wybór łóżka zależy od gustu i indywidualnych upodobań osoby, która urządza sypialnię.  

Łóżko premium – czyli jakie?

To łóżko na wymiar, który bardzo często wykonywany jest na specjalne zamówienie. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Łóżka premium produkowane są z najwyższej jakości materiałów, co daje gwarancję zadowolenia. W przeciwieństwie do zwykłych mebli wyróżniają się luksusowym charakterem i ograniczoną dostępnością. Z drugiej strony ze względu na ich ekskluzywność i wysoką jakość trzeba również więcej zapłacić. Nie ulega jednak wątpliwościom, że są to łóżka warte swej wysokiej ceny.

Za co więc płaci się w ich przypadku? Poza najwyższej jakości materiałami oraz renomą producenta, kupujący zapłacą także za specjalistów, którzy zaprojektowali każdy detal mebla z osobna. Bardzo często do ich produkcji stosuje się innowacyjne rozwiązania, które wytyczają najnowsze trendy w branży. Wpływają one także na komfort snu i odpoczynku, dzięki starannie wyselekcjonowanym materiałom i detalom. Nic więc dziwnego, że często można w nich spotkać tkaniny takie jak kaszmir, wełna szetlandzka, len, egzotyczne drewno, końskie włosie itp. Ze względu na wysokie koszty produkcji próżno jednak liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe.