Certifkat FSC - czym jest i co powinniśmy o nim wiedzieć?

Data publikacji:

Lasy są ważną częścią życia na ziemi. To nie tylko źródło drewna, żywności, celulozy i paliwa. Lasy są źródłem słodkiej wody, tworzą na lądzie siedlisko dla  znanych gatunków flory i fauny, są naturalnym filtrem i oczyszczają powietrze, pomagają stabilizować klimat i odgrywają ważną rolę w regulacji wilgotności powietrza i ochronie gleby.

Większość krajów boryka się dziś z problemem wylesiania. W ciągu ostatnich lat zaczęliśmy obserwować światowy trend, gdy tereny i połacie leśne coraz częściej zapełniają plantacje rolne i pastwiska.

Wspólnie dbamy o przyrodę - certyfikat FSC® C129101 


W ciągu ostatniej dekady społeczność międzynarodowa uznała walkę z globalnym wylesianiem za jedno z najpilniejszych zadań, dlatego kupujący w rozwiniętych krajach zachodnich, wybierając meble lub papier do drukarki, coraz bardziej interesują się tym, czy drewno, z którego wykonany jest produkt, jest certyfikowane, czy jest pozyskiwane metodami zapobiegającymi degradacji lasu i wyczerpywaniu się zasobów leśnych.Ważnym mechanizmem ochrony światowych lasów jest dobrowolna certyfikacja lasów. Na całym świecie certyfikacja w ramach programu FSC jest szeroko rozwinięta. FSC jest niezależnym międzynarodowym systemem certyfikacji lasów, którego zasadami jest promowanie odpowiedzialnej ekologicznie, zorientowanej społecznie i ekonomicznie zrównoważonej gospodarki leśnej oraz zarządzania światowymi zasobami leśnymi.

Firma Meble Siudy ulepsza otaczający świat, oferując klientom możliwość spełnienia marzeń. Przy tworzeniu mebli nasza produkcja zwraca się do doświadczonych projektantów, opierając się na nagromadzonym przez wieki doświadczeniu. W naszych meblach łączymy dążenie naszych klientów do nabycia pięknych, prestiżowych, trwałych, wygodnych mebli o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Meble Siudy oferuje swoim klientom szeroką gamę mebli do sypialni, salonów, przedpokojów, kuchni oraz biura. Nasze meble wykonane są z wysokiej jakości ekologicznych surowców - drewna dębowego, szkła hartowanego, metalu, skóry naturalnej, ekoskóry oraz weluru. Meble Siudy w swojej pracy opiera się na ekologicznych zasadach produkcji, dlatego nasza firma przeszła międzynarodową certyfikację według normy FSC, której głównym zadaniem jest zachowanie lasów dla przyszłych pokoleń.

Certyfikat FSC® C129101 

- co to jest?

Obecnie FSC® jest najbardziej rozpowszechnionym dobrowolnym systemem certyfikacji lasów w Polsce i Europiec. Głównym wymogiem FSC® jest zachowanie dużych, najcenniejszych obszarów nienaruszonych obszarów leśnych. Certyfikat FSC® potwierdza, że produkty, zarówno drewniane, jak i niedrewniane, pochodzą z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami i kryteriami FSC®, a organizacja z takim certyfikatem prowadzi działania odpowiedzialne za środowisko.

Cel certyfikacji FSC® C129101Obecność międzynarodowego certyfikatu FSC® oznacza uznanie, że system leśny i łańcuch dostaw produktów z drewna spełniają międzynarodowe wymagania opracowane przez FSC®. 
Znak FSC® jest na całym świecie uznawany za dowód legalnego pochodzenia drzewna. Jest to gwarancja, że surowce do produkcji wyrobów z drewna dostarczane są zgodnie z wymogami odpowiedzialnej gospodarki leśnej, a produkcja drewna prowadzona jest zgodnie z urzędowo przyjętymi normami jakości. Celem certyfikacji FSC® jest stworzenie rynku wrażliwego ekologicznie, wprowadzenie odpowiedzialnej gospodarki leśnej i separacji produktów pochodzących z lasów z odpowiedzialną gospodarką, a także ułatwienie konsumentom wyboru takich produktów. Certyfikacja FSC® jest dobrowolna, ale każdy producent wyrobów leśnych czy drzewnych będzie mógł zwiększyć wiarygodność partnerów i wykonawców, a także zwiększyć konkurencyjność produktów poprzez uzyskanie takiego certyfikatu.
Tym samym, aby zachować ideę zrównoważonego rozwoju i dbałości o zasoby naturalne, a jednocześnie z sukcesem rozwijać biznes i zwiększać zyski, każdy świadomy uczestnik rynku obróbki drewna powinien pomyśleć o certyfikacji FSC®.


W naszym sklepie kupisz wyłącznie meble drewniane z certyfikatem FSC® C129101

 

Przez cały okres istnienia firmy Meble Siudy zdobyliśmy mądrość i wiedzę, kiedy i gdzie zastosować technologię i innowacje, a także zrozumienie rynku, co pozwala nam zobaczyć, jakie korzyści biznesowe przynosi każda zmiana. Uznajemy również, że zdrowe środowisko i zrównoważony rozwój światowych zasobów mają fundamentalne znaczenie dla naszej działalności. W ramach naszych działań na rzecz ochrony środowiska uzyskaliśmy certyfikat FSC®

, który pokazuje, że nasze meble pochodzą z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego, trwałego i ciągłego użytkowania lasów, z uwzględnieniem ochrony środowiska, zachowania różnorodności biologicznej, interesów pracowników leśnych i lokalnej ludności.

Troska o przyrodę i zdrowy styl życia nie powinna być dziś tylko w modzie, ale stać się niezbędną koniecznością dla bezpiecznego życia nas i naszych potomków. Postęp naukowy i technologiczny jest siłą napędową ludzkiego życia, ale bez postępu świadomości mogą towarzyszyć niebezpieczne i destrukcyjne konsekwencje dla przyrody. Kupując certyfikowane meble w sklepie meblesiudy.pl zawsze masz pewność, że wspierasz odpowiedzialne wykorzystanie zasobów leśnych w produkcji wyrobów z drewna oraz uczestniczysz w ochronie lasów dla przyszłych pokoleń!