Mały stolik - wielkie możliwości!

Data publikacji:

Bez niego salon wydaje się pusty, a domownicy czują, że czegoś im brakuje. Mowa o stoliku kawowym, który jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziennym. Wraz z sofą tworzy duet tak oczywisty, jak chociażby krzesło i stół w jadalni. Praktyczny, ustawny i designerski – rynek oferuje mnóstwo możliwości, dzięki którym z łatwością można wybrać model dopasowany do każdego wnętrza i preferencji domowników. Co świadczy o popularności małych stolików i dlaczego trudno z nich zrezygnować? O zaletach, możliwościach i aktualnych trendach dotyczących stolików, przeczytacie Państwo w poniższym artykule.

Jakie funkcje w salonie pełni mały stolik?


Niewielkich rozmiarów stolik ustawiony zwykle przed kanapą pełni dwie istotne funkcje. Po pierwsze, jest meblem bardzo praktycznym, który służy do przechowywania niewielkich przedmiotów takich jak okulary, piloty do telewizora czy gazety.  Ponadto podczas oglądania serialu czy relaksu z książką, można na nim postawić przekąski lub kubek z herbatą. Niekiedy jest również nieoceniony przy przyjmowaniu mniej oficjalnych gości. Po drugie, stolik niewątpliwie jest też elementem dekoracyjnym. Jego kształt oraz materiał, z jakiego został wykonany, przyciąga uwagę oraz świetnie komponuje się z pozostałym wyposażeniem. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmuje wiele miejsca i może być ustawiany na różne sposoby. Tym samym sprawdza się zarówno w przestronnych, jak i nieustawnych pomieszczeniach.

Co więcej, stolik może być ozdobą samą w sobie bądź też można na nim ustawiać dekoracje takie jak wazony z kwiatami, niewielkie rzeźby czy rodzinne zdjęcia. Nowoczesne modele stolików kawowych gwarantują niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można je wykonywać z drewna, metalu, szkła oraz innych dostępnych materiałów. Tak naprawdę ich wygląd ogranicza jedynie wyobraźnia oraz styl domowników. Obecnie dużą popularnością cieszą się stoliki metalowo-drewniane, których proste, geometryczne formy pasują do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz w stylu industrialnym. Oprócz nich chętnie wybierane są zestawy kilku niewielkich stolików, które łącznie tworzą spójną i oryginalną kompozycję podkreślającą charakter wnętrza.