Jak urządzić mieszkanie w duchu stylu loftowego?

Data publikacji:

Styl loftowy to styl nawiązujący do industrialnych przestrzeni hal, magazynów, fabryk oraz zakładów przemysłowych. Surowy i oryginalny, coraz częściej wybierany jest zwłaszcza przez młode pokolenia. Sprawdź, jak urządzić mieszkanie w duchu stylu loftowym i skąd wziął się fenomen loftów?

O historii loftów słów kilka

Początkowo loftami nazywane były przestrzenie mieszkalne, urządzane w wyłączonych z eksploatacji fabrykach i magazynach. Powstawały głównie w Nowym Jorku oraz Paryżu i zasiedlane były przez artystów, chętnie zajmujących porzucone magazyny i hale na potrzeby mieszkalne oraz twórcze. Ogromne powierzchnie, z wysokimi sufitami i dużymi przeszkleniami przeobrażały się w pracownie połączone z częścią mieszkalną, z czasem stając się synonimem nie ubóstwa, ale… zamożności. Moda na lofty sprawiła bowiem, że wśród wyższych sfer w dobrym tonie było posiadać loft w nieco szemranej części miasta. Nie każdego jednak było na to stać, dlatego moda na lofty zaczęła wkraczać do zwykłych mieszkań i domów, w których zaczęto wykorzystywać drobne elementy, typowe dla industrialnego stylu, tworząc oryginalny sposób aranżacji wnętrz. Na czym zatem polega duch stylu loftowego?

Mieszkanie w stylu industrialnym, czyli jakie?

Styl loftowy kojarzy się przede wszystkim z dużymi przestrzeniami. Jeśli zatem marzysz, o stworzeniu mieszkania w stylu industrialnym, unikaj ścianek działowych i staraj się tworzyć otwartą przestrzeń, łącząc na przykład kuchnię z jadalnią i salonem. Kolejną cechą mieszkań w stylu loftowym jest:

  • obecność elementów ze szkła, kamienia, stali oraz metalu,
  • odsłonięcie instalacji elektrycznych i przewodów.


Dla mieszkań w stylu loftowym charakterystyczna będzie również obecność cegły na ścianach, a także oświetlenie, nawiązujące do oświetlenia typowego dla fabryk, hal oraz magazynów. W parze z surowymi materiałami, takimi jak kamień czy metal, idzie zazwyczaj drewno. Ogólny, surowy oraz oszczędny styl urządzenia mieszkania, przełamany zostać może zatem drewnianymi meblami z litego drewna dębowego, wykończonymi elementami szklanymi czy metalowymi.


W naszej ofercie znajdziesz meble i akcesoria, idealnie nadające się do mieszkania w stylu loft. Zaopatrzysz się między innymi w metalowy stolik RTV, stolik kawowy, metolowo drewniany czy drewnianą komodę z litego drewna dębowego. Szafki nocne w stylu loft, witryny, fotele, krzesła, biurka oraz łóżka w industrialnym stylu dopełnią całości. Z nami spełnisz marzenie o lofcie we własnym M4!