Kombinacje kolorów, dla wnętrz w 2020 roku!

Data publikacji:

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jeśli chcesz zmienić wystrój wnętrza, jest analiza wyboru kombinacji kolorów.  

 

Wiedza, które kolory pasują do siebie, jest umiejętnością samą w sobie i może mieć pozytywny wpływ na wszystkie dziedziny życia.  Zacznijmy od biznesu. Gdy zrozumiesz, co oznaczają różne kolory, zobaczysz, jak mogą wpływać na otoczenie. Następnie możesz wykorzystać to dla swojej korzyści. Jeśli chcesz, aby twoja publiczność coś poczuła, kolor może ci w tym pomóc. Nie zmienia to faktu, czy wybierasz kolory z myślą o swoim dobrym samopoczuciu.  Jeśli Twoim celem jest zainspirowanie odbiorców, sprawienie, by poczuli się szczęśliwi lub spokojni powinniśmy używać odpowiednich kombinacji kolorów. Nie wystarczy skupić się tylko na jednym kolorem, prawdziwa magia polega na tym, aby wiedzieć, które 2 lub 3 kolory współgrają ze sobą. 

Kluczowa jest znajomość kombinacji kolorów  Znajomość kolorów może pomóc w dokonywaniu lepszych wyborów w zakresie zakupu ubrań, butów, dekoracji domu, a nawet codziennej komunikacji! Zasadniczo życie może być łatwiejsze, gdy wiesz, jaki kolor pasuje, do czego. 

Przyjrzymy się 5 najlepszym kombinacjom kolorów na w 2020. Aby zainspirować Cię, przeanalizujemy trendy dotyczące schematów kolorów, które kolory pasują do siebie i zaproponujemy praktyczne sposoby ich wykorzystania.  Możesz wypróbować każdą z tych kombinacji kolorów w swoim domu, mieszkaniu. 

Próbując znaleźć idealną kombinację kolorów, zacznij od dwóch kolorów, a jeśli chcesz, dodaj więcej do mieszanki. W wielu przypadkach użycie tylko dwóch kolorów może być tak samo skuteczne jak większa paleta. Oto niektóre z najlepszych dwubarwnych kombinacji kolorów.


1. Najładniejsze z klasycznych zestawień. Brązowy cukier i beż


Brązowy cukier i beż to zachwycająca kombinacja kolorów; wyobraź sobie przytulne brązowe skórzane sofy i ściany pomalowane na spokojny odcień beżu. Jest to jedna z tych kombinacji kolorów, która idealnie nadaje się do tworzenia aranżacji wnętrz, która zapewnia komfort i ciepło.  Jest zrelaksowany, uspokajający i emanuje pewną dojrzałością, którą trudno odtworzyć. Brąz jest zazwyczaj zdrowym, stabilnym kolorem, podczas gdy beż jest niezawodny i spokojny, więc naturalnie są to dwa kolory, które dobrze do siebie pasują.  Łatwo jest wyobrazić sobie brązowy cukier będący zewnętrzną powłoką batonika czekoladowego, a następnie gryzący w batonik, aby odsłonić w środku pyszny beż.
Perfekcyjnie sprawdzi się w tych kolorach nasza SOFA W STYLU PRL o masywnym, wytrzymałym wyglądzie.

 

2. Klasyka gatunku. Czarno białe połączenie. 

 

Najbardziej znanym ponadczasowym połączniem kolorów jest czerń i biel. Indywidualnie mogą być przytłaczające w dużych dawkach, ale po umieszczeniu obok siebie oba kolory wzmacniają się nawzajem. Z perspektywy wizualnej czerń staje się ciemniejsza, a biel jest podświetlona. Rezultaty są czyste, wyraźne i nowoczesne. Czarno-biały jest popularny we wszystkich obszarach projektowania. 
Tu idealnie pasują meble w stylu industrialnym z metalowymi elementami.
Kilka przykładów poniżej:
- ława metalowo-szklana o jednym głównym i dwóch mniejszych elementach
- nasza ulubiona ława o wymiarach 80/80/43 cm

 

3. Znajome wszystkim połączenie błękitu z pomarańczą. Połączenie optymistyczne. 

 

Klasyczne połączenie niebieskiego i pomarańczowego jest to kolejnym przykładem przyciągania się przeciwieństw. Chłodne odcienie niebieskiego podkreślają ciepło promieniujące z pomarańczy. To połączenie często występuje również w naturze i ma być pocieszające i znane ludzkiemu oku. Z punktu widzenia komunikacji kombinacja kolorów niebieskiego i pomarańczowego była używana w niezliczonych przestrzeniach miejskich, placach zabaw, miejscach przeznaczonych dla najmłodszych. Np. Place zabaw w galeriach handlowych. Jest to bardzo skuteczna metoda przyciągania uwagi odbiorców. Tegorocznym trendem, używanym najczęściej w odważnych tonach, jest ulepszenie nasycenia każdego z odcieni. To pastelowe ujęcie uzupełniającego się niebieskiego i pomarańczowego nie zmniejsza jego efektu.  Niebieski jest powszechnie używany do reprezentowania biznesu. 

 

4. Granatowy w połączeniu z orzeźwiającą miętą.  

  

Istnieje stare powiedzenie, które twierdzi, że niebieski i zielony nigdy nie powinny być widoczne bez koloru pomiędzy! Chociaż często tak jest, istnieją wyjątki od każdej reguły - marynarka wojenna i mięta to jedna.

Jest to zaskakująco fajna kombinacja kolorów, ponieważ jest nieoczekiwana. Ta miętowy sorbet jest świeży, cierpki i bardzo modny. Pastele są widoczne od pewnego czasu i nie wykazują oznak zanikania. Atramentowy granatowy kolor jest głęboki, bogaty i prawie męski. Kiedy się zbiegną, wynik jest interesujący i elegancki.

Technicznie odcienie powinny się ze sobą kłócić, ale w rzeczywistości stonowana bogata marynarka wojenna stanowi solidną bazę dla żywej mięty. Ciemniejszy odcień działa jak kotwica, ale nie jest surowy. Ta paleta byłaby cudowna, gdy jest noszona razem lub jako kolorystyka salonu lub sypialni. Kolory działają również szczególnie dobrze, gdy są używane w typografii. 

 

5. Pomidorowa wiśnia i ciemny róż 

 

Kolejną kombinacją, która podważa zasady, jest pomidorowy czerwony i ciemnoróżowy. Czerwony i różowy mogą czasem być zachwycającą kombinacją! Ważne, aby uzyskać właściwy balans tonów. Ta dwójka odnosi sukces, ponieważ żadne z nich nie walczy o uwagę. Są bliskie pod względem nasycenia. Gdyby jedno lub oba były jaśniejsze, czar tego duetu nie odniósłby takiego sukcesu. Czerwony i różowy to także monochromatyczna kolorystyka, która stanowi uzupełniającą paletę. Monochromatyczny oznacza, że istnieją w tej samej rodzinie kolorów. Do podstawowego odcienia, który w tym przypadku jest czerwony, można dodać biel, szarość lub czerń. Łącząc je ze sobą, można tworzyć różnorodne odcienie, odcienie i odcienie, takie jak różowy. Piękno tej konkretnej pary polega na tym, że dwa indywidualne odcienie są fajne i nowoczesne. Bujna pomarańczowa czerwień uwypukla fioletowe odcienie różu. Dodaj kolor biały, aby był ostry. 

To tylko kilka z wielu niesamowitych połaczeń kolorów, które możemy wykorzystać w naszych wnętrzach.
Wszyskie wymienione w powyższym artykule mają odzwierciedlenie w dostępnych u nas materiałach tapicerowanych.

Masz pomysł na swoje idealne wnętrze?
Zapraszamy do Nas.

Kontakt:
Email: sklep@meblesiudy.pl
Tel: 666-91-04-04

Zapraszamy także na:
Facebook: facebook.com/meblesiudy
Instagram: instagram.com/meblesiudy/

Grafiki, źródło: Pinterest